Artykuły na temat: "innowacje"

Finanse w wyścigu po sztuczną inteligencję

18 lipca 2018 r.

Nowoczesne technologie zrewolucjonizują zasady, na jakich funkcjonowała dotychczas branża finansowa. Ci, którzy zamiast przejść rewolucję, będą jedynie ewoluować, mogą zniknąć z rynku. Większość podmiotów już bierze udział w wyścigu.

Przeceniamy młodość? Badanie: Największe sukcesy odnoszą osoby, które założyły firmę w średnim wieku

3 lipca 2018 r.

Dzięki karierom takich osób, jak Bill Gates, Steve Jobs czy Mark Zuckerberg, jesteśmy przekonani, że aby odnieść biznesowy sukces, należy jak najwcześniej zakładać swoją firmę i wykorzystać zalety młodego wieku, takie jak kreatywność, energia, innowacyjność. Tymczasem z najnowszych badań wynika, że największe sukcesy odnoszą przedsiębiorcy zakładający firmę w średnim wieku.

Innowacyjność tworzy się z kapitału prywatnego

28 czerwca 2018 r.

Innowacyjność tworzy kapitał prywatny. Państwo nie ma swojego kapitału i tworząc cokolwiek musi najpierw zabrać od kogoś zasoby. Państwo może finansować wynalazczość w ramach badań akademickich, ale w sposób bardzo ograniczony – mówi prof. Robert Ciborowski, rektor Uniwersytetu w Białymstoku.

Miliardy złotych od NCBR na przełomowe projekty

13 czerwca 2018 r.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju chce w tym roku zainwestować ponad 5 mld zł w przełomowe projekty. Są to środki zarówno krajowe, jak i europejskie – mówi Izabela Żmudka, zastępca dyrektora NCBR.

50 wynalazków, które ukształtowały współczesną gospodarkę

19 maja 2018 r.

Żarówka, Internet, papier, pieniądz – chyba wszyscy zgodzą się, że to jedne z najważniejszych wynalazków w historii świata. Ale drut kolczasty? Albo rura w kształcie litery S? Tim Harford, autor “50 Things That Made the Modern Economy”, twierdzi, że również tak.