Artykuły na temat: "technologie"

Wiemy, ile zarabia bitcoinowa giełda BitBay

19 lipca 2018 r.

Ponad 40 mln zł przychodów i nieco ponad pół miliona złotych zysku - takie są ubiegłoroczne wyniki katowickiej spółki BitBay, dużej giełdy kryptowalut.

GPW ma szansę znaleźć się w blockchainowej awangardzie

19 lipca 2018 r.

Rynek kapitałowy podchodzi do technologii blockchain dość ostrożnie. Nie tylko w Polsce, na całym świecie. GPW, która zapowiedziała uruchomienie rynku prywatnego opartego na tej technologii, wciąż ma szansę znaleźć się w awangardzie.

Finanse w wyścigu po sztuczną inteligencję

18 lipca 2018 r.

Nowoczesne technologie zrewolucjonizują zasady, na jakich funkcjonowała dotychczas branża finansowa. Ci, którzy zamiast przejść rewolucję, będą jedynie ewoluować, mogą zniknąć z rynku. Większość podmiotów już bierze udział w wyścigu.

Największy wygrany piłkarskich MŚ w Rosji? Apple

15 lipca 2018 r.

Firmy słoną płacą za reklamy na MŚ. Jest to najpopularniejszy turniej sportowy na świecie, który w 2014 roku oglądało 3 miliardy ludzi. Na tegorocznej imprezie FIFA ma wygenerować z działalności marketingowej 1,6 mld dol. przychodu.

Senat: bez poprawek do ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa

13 lipca 2018 r.

Powstanie Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC), który będzie zapobiegał, wykrywał oraz minimalizował skutki ataków naruszających bezpieczeństwo informatyczne kraju - to cel ustawy o KSC, którą w piątek bez poprawek przegłosował Senat. Teraz nowe przepisy trafią do prezydenta.