Artykuły na temat: "technologie"

Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa potrzebny od zaraz. To jedna z najlepiej opłacanych branż

19 stycznia 2018 r.

49 proc. firm deklaruje, że ma trudności w znalezieniu i utrzymaniu wykwalifikowanych pracowników do spraw cyberbezpieczeństwa. A zarobić można sporo. Już teraz mediana wynagrodzeń starszego specjalisty w tej branży wynosi 11 500 PLN, a według raportu Sedlak&Sedlak w 2018 roku dla branży IT planowane są podwyżki w wysokości 5 proc. Tymczasem ekspertów dalej brakuje.

Globalna sieć nie wciągnęła Polaków. Szczególnie starszych

17 stycznia 2018 r.

60 proc. Polaków wykorzystywało w ubiegłym roku internet do wysyłania lub odbierania e-maili. Tyle samo czytało w sieci wiadomości. 58 proc. wyszukiwało w niej informacji o konkretnych towarach lub usługach. Dużo? Niekoniecznie.

Co się dzieje z bitcoinem? Kurs kryptowaluty nurkuje

16 stycznia 2018 r.

Wystarczyło ledwie kilka tygodni, by wartość bitcoina poleciała w dół - aż o 9 tys. dolarów. Spadek mogły wywołać działania władz Korei Południowej, Chin oraz notowania giełdowe w oparciu o Bitcoina - pisze Bartosz Grejner, analityk rynkowy Cinkciarz.pl.

Wroczyński: Sztuczna inteligencja nawet nie wie, że pokonała człowieka [WYWIAD]

11 stycznia 2018 r.

Lęk przed sztuczną inteligencją jest bezzasadny – dziś ona nie wie nawet, że w grze pokonała człowieka. Do w pełni świadomej SI, do tak często przywoływanego Skynetu z filmów o Terminatorze, dzielą nas długie lata. Zresztą na sztuczną inteligencję należy spojrzeć inaczej, to kolejna technologia, która może nam pomóc - mówi w wywiadzie Michał Wroczyński, współzałożyciel i szef CEO and Fido AI – Poland, kognitywista, specjalista od sztucznej inteligencji.