"Powyższa decyzja zarządu jest związana między innymi z ogłoszonym w dniu 14 grudnia 2016 r. wynikiem konkursu programu sektorowego GameINN, w którym wnioski złożone przez spółkę zostały wybrane do dofinansowania na kwotę przeszło 7,3 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Wczoraj CI Games poinformował, że złożył w konkursie GameINN dwa projekty - LADAI, który zajął 3. miejsce na liście rankingowej oraz projekt opracowania innowacyjnej technologii opartej o zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji dedykowane do generowania otoczenia gracza, w tym tłumu oraz stada zwierząt. Dofinansowanie tych projektów wyniesie odpowiednio 2,42 mln zł oraz 4,88 mln zł.

CI Games planował wyemitować roczne obligacje o wartości do 15 mln zł. Środki z obligacji miały zostać przeznaczone na prace produkcyjne nad drugą częścią gry "Lords of the Fallen", które powinny zostać sfinalizowane w 2018 r.

Obecnie spółka koncentruje się na zakończeniu produkcji i wydaniu gry "Sniper: Ghost Warrior 3" oraz kontynuuje prace koncepcyjne nad grą "Lords of the Fallen 2", której właściwa pełna produkcja rozpocznie się w drugim kwartale 2017 r., podano także w komunikacie.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

(ISBnews)