"Za przenosiny na GPW odpowiedzialny będzie DM BOŚ, z którym spółka współpracowała już przy okazji ostatniej emisji akcji oraz kancelaria K&L Gates LLP, jedna z najbardziej renomowanych kancelarii prawniczych na świecie. Firmą doradczą, odpowiedzialną m.in. za przejście spółki na MSR jest Deloitte. Przeniesienie notowań ma charakter techniczny i nie jest związane z emisją nowych akcji" - czytamy w komunikacie.

"Miejsce Bloober Team jest w gronie najlepszych i największych spółek z branży, dlatego przenosiny na GPW to była dla nas tylko kwestia czasu. Wybraliśmy znakomitych i sprawdzonych partnerów, co powinno pomóc w sprawnym przygotowaniu prospektu i przeniesieniu notowań" - powiedział prezes Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

W ramach ogłoszonych w środę wyników projektu GameINN prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, krakowska spółka pozyskała ponad 10,2 mln zł dofinansowania. Środki te zostaną przeznaczone na "opracowanie samouczącego się systemu automatycznego modelowania spersonalizowanych wariantów rozgrywki w czasie rzeczywistym w grach z gatunku horror, w oparciu o interpretację reakcji i psychologii gracza".

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

(ISBnews)