- MON informuje:

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz z dniem dzisiejszym wyznaczył na stanowisko szefa Inspektoratu Uzbrojenia płk. Dariusza Plutę.

Ponadto informuję, że gen. Mieczysław Gocuł realizuje bieżące zadania jako Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Jednocześnie proszę o zaprzestanie rozpowszechniania spekulacji, niemających pokrycia w rzeczywistości.

Bartłomiej Misiewicz

Rzecznik prasowy MON

# # #

Płk Dariusz PLUTA ur. 31 sierpnia 1965 roku w Żaganiu.

Oficer jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej. Ponadto ukończył studia podyplomowe na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego oraz na Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku logistycznym. Jest również absolwentem Akademii Dowódczej Marynarki Wojennej Newport w Stanach Zjednoczonych, na której ukończył w 2009 r. podyplomowe studia polityki obronnej.

Po ukończeniu Wojskowej Akademii Technicznej w 1989 r. płk Dariusz PLUTA został skierowany do Ośrodka Szkolno-Badawczego Służby MPS, gdzie zajmował kolejno stanowiska kierownika warsztatu, starszego inżyniera na Wydziale Badań, a następnie w Laboratorium Materiałów Pędnych i Smarów. Kolejne lata służby odbył w Departamencie Rozwoju i Wdrożeń jako specjalista i szef wydziału sprzętu i wyposażenia logistycznego. Krótki epizod w Departamencie Polityki Zbrojeniowej na stanowisku starszego specjalisty oddziału analiz i planowania poprzedził służbę w Generalnym Zarządzie Planowania Strategicznego – P5 oraz Zarządzie Planowania Rzeczowego – P8. W 2011 roku został wyznaczony na Dowódcę 1. Brygady Logistycznej, którą dowodził do 2015 roku. Od 1 kwietnia 2015 roku zajmuje stanowisko Szefa Zarządu Planowania Logistycznego J-4 w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Mianowany na stopień pułkownika w listopadzie 2004 roku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)