Aktualny w świecie finansów temat FinTech, wzbudził duże zainteresowanie gości.

Wśród grona przemawiających ekspertów znaleźli się: Maciej Gołaś, Head of Transaction Banking Products and Client Services (ING Bank Śląski), Roman Lewszyk, Prezes Zarządu i CEO (Moventum), Krzysztof Walenczak, CEO (Societe Generale), Marcin Petrykowski, Dyrektor Zarządzający (S&P Global Ratings), mec. Jacek Wiśniewski (Squire Patton Boggs), Arkadiusz Hajduk, CEO (Transparent Data) oraz Kacper Winiarczyk, Menedżer Generalny (Uber).

Uroczystość rozpoczęło pełne motywacji przemówienie Pani Beaty Jaczewskiej – Executive Director w International Visegrad Fund. Pani Beata Jaczewska zwróciła uwagę na rolę Polski w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz wagę takich wydarzeń jak CEE Capital Market Leaders Forum. Jako kraj mamy cenne doświadczenie w kształtowaniu rynku kapitałowego i naszą powinnością jest się tą wiedzą dzielić z przedstawicielami innych krajów. Obszar innowacji finansowych jest kolejnym, w którym mamy okazję się wykazać dzięki specjalistom w finansach oraz nowych technologiach, jak również kładzeniu coraz większego nacisku na interdyscyplinarność zespołów tworzących start-upy.

Tematem całej Gali był wpływ FinTechu na świat finansów oraz w jaki sposób zmienia się ten sektor dzięki nowym technologiom. Podczas dyskusji pojawiło się wiele trafnych spostrzeżeń. FinTech nie tylko zmienia świat finansów, ale przede wszystkim życie społeczeństwa. Wykorzystanie nowych technologii ułatwia funkcjonowanie każdego z nas. Innowacje finansowe są również siłą napędową gospodarki elektronicznej. Istotny jest też aspekt prawny rozwoju FinTechu w Polsce: „FinTech ma szansę rozwijać się w Polsce, jest to, z jednej strony, wręcz nieuniknione w świetle globalnych procesów digitalizacji, z drugiej zaś, również bardzo pożądane, jeśli Polska ma być krajem konkurencyjnym i innowacyjnym – ale aby te scenariusze się ziściły potrzebny jest pozytywny impuls regulacyjny, usuwający dotychczasowe bariery w digitalizacji i zachęcający sektor FinTech do rozwoju właśnie w Polsce.” – mec. Jacek Wiśniewski, Squire Patton Boggs.

Na zakończenie przemówił Mariusz Zabrocki – Managing Director (iwoca) i Alumn Fundacji im. Lesława A. Pagi, który w tym roku wsparł projekt w roli Partnera. Zachęcił tegorocznych uczestników do realizowania swoich i marzeń, aby za kilka stanąć przed kolejnym pokoleniem liderów i inspirować ich swoją historią tak jak on.

Ważną częścią projektu była sobotnia praca warsztatowa studentów i absolwentów nad rzeczywistymi problemami biznesowymi przygotowanymi przez firmy partnerskie projektu. Wyzwania te przygotowali m. in.: ING Bank Śląski, iwoca, SAP, Sygnity S.A. czy Vivus.pl. Zadaniem uczestników było współtworzenie lepszych produktów dla klientów banku, praca nad transakcjami w erze cyfrowej z wykorzystaniem technologii blockchain, odpowiedź na pytanie, jak będzie wyglądał rynek płatności bezgotówkowych za kilka lat czy zaprojektowanie ekspansji firmy na rynki regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Całość warsztatów była zwieńczona prezentacją efektów pracy przed jury składającym się z reprezentantów firm, które przygotowały zadania. Uczestnicy poradzili sobie z zadaniami znakomicie, prezentując wiedzę zdobytą nie tylko na studiach i przede wszystkim pokazali, że mają otwarty umysł i chcą uczyć się od ekspertów w branży.

Cała gala zakończyła się ciepłymi słowami Prezes Fundacji – Ewy Pagi mówiącymi o tym, że wiara we własne siły jest kluczowa by osiągnąć sukces. Po części oficjalnej, goście zostali zaproszeni na bankiet, będący doskonałą okazją do wymiany swoich poglądów w kameralnych warunkach.

O projekcie:

CEE Capital Market Leaders Forum stanowi platformę dla międzynarodowej współpracy przyszłych liderów biznesu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Promujemy pozytywny wizerunek regionu CEE i możliwości, jakie oferuje młodym, ambitnym ludziom. Ponadto chcemy stworzyć platformę do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy młodzieżą a światem biznesu. Tegorocznym tematem jest FinTech w regionie CEE.

Patronat honorowy:

Ministerstwo Cyfryzacji

Współorganizator:

Giełda Papierów Wartościowych

Partnerzy :

ING Bank Śląski, iwoca, Moventum, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, SAP, Societe Generale Corporate & Investment Banking, Squire Patton Boggs, S&P Global Ratings, Sygnity S.A., Transparent Data, UBER, FinTech Digital CEE Congress

Partnerzy wspierający:

AKGK Adwokaci Kostański Gradzi Kuczara s.c., Izba Gospodarki Elektronicznej, FinTech Poland, MIT Enterprise Forum Poland, Startup Weekend Warsaw, Swan McAcademy, Vivus.pl, Wise Europa, AIESEC, Institute for Politics and Society, Republikon Institute, Ukrainian Venture Capital & Private Equity Association

Patronami medialnymi projektu są: Rzeczpospolita, Equity Magazine, PAP Biznes, Profit Journal, Respublica, StockWatch.pl, To Zależy, Warsaw Business Journal Observer

------

Polska Agencja Prasowa S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treści zlecone przekazane do publikacji i oznaczoniem w serwisie jako "Centrum Prasowe".