Rekomendacja została wydana przy cenie 5 789 zł za akcję, zaś w poniedziałek, ok. godz. 14:50 kurs akcji wynosił 5 580,75 po wzroście o 1% wobec ostatniego zamknięcia.

Według analityków DM BDM przy obecnych pułapach cenowych wycena LPP jest dosyć atrakcyjna, a dane miesięczne z ostatnich okresów mogą świadczyć o tym, że najgorszy okres spółka ma już za sobą. Już w IV kw. br. powinien być widoczny wzrost pierwszej marży oraz poprawa EBITDA o blisko 105 mln zł r/r. Analitycy liczą przede wszystkim na odbudowę marki Reserved w Polsce oraz przyspieszenie tempa ekspansji powierzchni handlowej w 2017 r. (przyrost o ok. 11% r/r), głównie w kierunku rosyjskim. Z kolei negatywnie w przyszłym roku na wyniki LPP będzie wpływała marka Tallinder.

"Podsumowując, do 2017 podchodzimy z dużym optymizmem i spodziewamy się istotnej odbudowy wyników (estymujemy ok. 6,8 mld zł przychodów i 827 mln zł EBITDA). W dłuższej perspektywie duże nadzieje wiążemy z kanałem e-commerce, który obecnie odpowiada jedynie za 2,5% obrotów grupy i docelowo ma wynosić ok. 10% (cel zarządu na 2020 to 8%). Mając na względzie wymienione wyżej czynniki, decydujemy się utrzymać zalecenie akumuluj, wyznaczając cenę docelową na 6 381,5 zł/akcję" - czytamy w raporcie.

(ISBnews)