MR: Produkcja przemysłowa w grudniu utrzyma się na poziomie sprzed rokuWarszawa, 22.12.2016 (ISBnews) - Produkcja sprzedana przemysłu powinna pozostać w grudniu br. na poziomie sprzed roku, przy jednym dniu roboczym mniej niż przed rokiem, prognozuje Ministerstwo Rozwoju.

"Analitycy MR prognozują, że w grudniu 2016 roku, przy jednym dniu roboczym mniej niż przed rokiem, produkcja przemysłowa powinna pozostać na poziomie sprzed roku" - czytamy w komentarzu resortu do danych GUS.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał we wtorek, że produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w listopadzie br. o 3,3% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 7,8%) i o 1,9% wyższa w porównaniu z październikiem br. Resort podkreśla, że listopadowy wzrost był wyższy niż oczekiwało MR.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 3% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 2,1% wyższym w porównaniu z październikiem br.

(ISBnews)