Jak przekazał przewoźnik, Pula i Podgorica to nowe słoneczne i sezonowe kierunki LOT. Połączenia te będą realizowane do października 2017 roku.

"Wiemy, jak nasi pasażerowie cenią sobie wypoczynek nad brzegami Adriatyku – dlatego postanowiliśmy rozszerzyć naszą wakacyjną ofertę o kolejny kurort w Chorwacji i uruchomić bezpośrednie rejsy do Puli" - powiedział w czwartek PAP dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki. Rejsy z Warszawy do Puli wystartują od 14 maja przyszłego roku i będą realizowane w każdą sobotę i niedzielę.

LOT w sezonie letnim powróci również do kolejnych dwóch nadmorskich kurortów Chorwacji: do Splitu i Zadaru. Rejsy z Warszawy do Zadaru będą realizowane w każdą sobotę i niedzielę, do Splitu będą wykonywane z częstotliwością dwóch razy w tygodniu – w sezonie letnim w każdy wtorek i niedzielę.

Loty do Puli, Splitu i Zadaru będą obsługiwały Bombardiery Q400. LOT w Chorwacji lata jeszcze do Zagrzebia.

"Wzbogacamy naszą wakacyjną ofertę o zupełnie nowy kierunek – Podgoricę, stolicę Czarnogóry. Pasażerowie będą mogli się tam udać od 13 maja, w każdą sobotę. Rejsy będą wykonywane przez nasze embraery" - powiedział Kubicki.

Jak tłumaczył, wzbogacona o nowe połączenia wakacyjna oferta przewoźnika jest zgodna z założeniami strategii rentownego wzrostu, jaką spółka wdraża od początku 2016 roku. Od 2017 roku LOT planuje dalszy rozwój połączeń – w kwietniu polski przewoźnik uruchomi nowe dalekodystansowe rejsy do kolejnych miast w USA – do Newark i Los Angeles zwiększając tym samym ofertę podróży za Atlantyk.

PLL LOT przez pierwszych 11 miesięcy tego roku przewiózł 5 mln pasażerów. To rekord w historii linii. Przewoźnik w tym roku uruchomił 23 nowe połączenia, w tym do Tokio i Seulu. (PAP)