"Podstawowym przedmiotem działalności ww. spółki zależnej jest najem powierzchni handlowej w Serbii, w których prowadzona będzie sprzedaż produktów marki Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay" – czytamy w komunikacie.

Założycielem i jedynym akcjonariuszem LPP Reserved doo Beograd jest LPP. Kapitał zakładowy nowo zarejestrowanej spółki zależnej wynosi 200 mln RDS, podano także.

Jak podaje spółka na swojej stronie internetowej, do tej pory produkty marek LPP dostępne są w Polsce, Niemczech, Czechach i Słowacji, w krajach Bałtyckich, Rosji, na Ukrainie, w Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech oraz w Chorwacji. Od 2015 roku spółka jest także na Bliskim Wschodzie w Egipcie, Katarze, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. W 2016 roku otworzyła salon w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

LPP zarządza 6 markami modowymi - Reserved, Cropp, House, Mohito, SiNSAY i Tallinder (sklepy tej marki będą funkcjonowały do końca lutego 2017 r.). Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku. Skonsolidowane przychody LPP ze sprzedaży sięgnęły 5,13 mld zł w 2015 r.

(ISBnews)