UOKiK zaczął II fazę postępowania ws. przejęcia Inflight Service przez LagardereWarszawa, 28.12.2016 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zdecydował o przejściu do drugiej fazy postępowania w sprawie przejęcia przez Lagardere Duty Free kontroli nad Inflight Service Poland, podał Urząd.

"Obie spółki zajmują się sprzedażą towarów w sklepach na lotniskach. Informacje udzielone przez wnioskodawcę nie pozwalają na precyzyjne określenie rynku właściwego zarówno w aspekcie produktowym, jak i geograficznym. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego badania rynku" – czytamy w komunikacie.

Lagardere Duty Free złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia Inflight Service na początku listopada.

Lagardere Duty Free należy do grupy kapitałowej Lagardere, działającej globalnie na następujących rynkach: wydawnictwa książkowe i elektroniczne; sprzedaż detaliczna w lokalizacjach podróżnych oraz lokalizacjach koncesjonowanych; prasa, sektor audiowizualny (radio, telewizja, produkcje audiowizualne) i cyfrowy oraz pośrednictwo w sprzedaży usług reklamowych oraz agencje sportowo-rozrywkowe.

Inflight Service Poland prowadzi działalność wyłącznie w zakresie sprzedaży w sklepach na terenie jednego lotniska w Polsce. Spółka należy do grupy kapitałowej gategroup prowadzącej działalność w zakresie dostawy produktów, usług i rozwiązań służących pasażerom linii lotniczych, specjalizującej się w gastronomii, zaopatrzeniu i logistyce, zarówno na pokłady samolotów, jak i dla firm obsługi naziemnej, podał także Urząd.

(ISBnews)