Na 31 grudnia 2016 roku spółka posiadała 165 zawartych umów przedwstępnych/deweloperskich. w tym: - mieszkania 102 - garaże 63, podano w komunikacie.

Jak wyjaśniła spółka, większość sprzedaży JHM Development przypadła na ostatni kwartał roku. W połowie listopada 2016 r. spółka uzyskała pozwolenia na użytkowanie budynków powstających w ramach II etapu "Osiedla Diamentowego" w Koninie (144 mieszkania) oraz budynku wielorodzinnego położonego w Łowiczu przy ul. Medycznej (25 mieszkań). Pozwoliło to na rozpoczęcie przekazań lokali i ich sprzedaż, dzięki czemu w grudniu zrealizowano 45% rocznej sprzedaży lokali.

"Przekazania lokali w inwestycjach w Koninie i Łowiczu będziemy kontynuować przede wszystkim w I kw. 2017. W tym czasie zakładamy zakończenie sprzedaży w kolejnych trzech projektach w Bełchatowie, w Skierniewicach (II Etap Os. Słoneczne) oraz w Brzezinach (I Etap Os. na Wzgórzu)" - powiedziała dyrektor ds. sprzedaży JHM Development Kaja Mirgos, cytowana w komunikacie.

Natomiast na wynik całoroczny spółki w 2017 r. wpłynie głównie zakończenie realizacji dużych projektów deweloperskich w Rumii i Katowicach (łącznie 442 mieszkania). Dodatkowo w II kwartale bieżącego roku zostanie oddana do użytkowania kameralna inwestycja w Łowiczu przy ul. Bonifraterskiej (25 mieszkań), podano także.

JHM Development to firma deweloperska z grupy Mirbudu. Realizuje inwestycje na terenie województwa mazowieckiego, jest operatorem Centrum Hal Targowych Marywilska 44. Jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2011 r.

(ISBnews)