Ursus osiągnął 10% udziału w rynku ciągników w Polsce w 2016 r.Warszawa, 10.01.2017 (ISBnews) - Ursus odnotował wzrost rejestracji nowych ciągników w 2016 r. o 56,2% r/r, co przełożyło się na 10% udziału na rynku, poinformowała spółka.

"Na skokowy wzrost rejestracji ciągników Ursusa złożyło się kilka elementów. Skupiliśmy się rozbudowie i modernizacji sieci dealerskiej. W II połowie ubiegłego roku wprowadziliśmy do sprzedaży nowe modele ciągników, które stanowiły uzupełnienie dotychczasowej oferty w mocach średnich. Do tego doszło również atrakcyjne finansowanie oferowane przez spółkę z dwóch źródeł tzn. Spółdzielczą Grupę Bankową oraz Credit Agricole. Myślę, że wszystkie te elementy miały bezpośredni wpływ na zdecydowany wzrost zaufania rolników do polskiej marki, jaką jest Ursus, a to z kolei przełożyło się na wzrost liczby rejestracji" - powiedział prezes Karol Zarajczyk, cytowany w komunikacie.

Spółka odnotowała wzrost udziału w rynku do 10% za 2016 r. z poziomu 3,22% w 2015 r. Tylko w grudniu 2016 r. udział rejestracji ciągników Ursusa w ogólnej liczbie rejestracji wyniósł 32%, podano także.

"Rok 2016 był dla Ursusa rokiem ekspansji na rynku krajowym. W nadchodzącym roku chcemy skupić się na dalszym rozwoju segmentu ciągników i maszyn rolniczych, ponieważ gwarantują one spółce dynamiczny rozwój. Prowadzimy prace badawczo-rozwojowe nad nowymi konstrukcjami. Chcemy wzbogacić ofertę ciągników o własny układ przeniesienia napędu pod nazwą VIGUS. Wraz z wprowadzeniem do oferty nowych modeli zakładamy, że ich sprzedaż w kolejnych okresach będzie wzrastać, zwiększając udział Ursusa w rynku" - dodał Zarajczyk.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

(ISBnews)