Jednocześnie Dom Development poinformował w komunikacie, że Euro Styl w ciągu 10 lat działalności w segmencie mieszkaniowym sprzedał 3 803 lokale, w tym 661 lokali w 2016 roku i 535 lokali w 2015 roku.

Ponadto na koniec 2016 roku Euro Styl posiadał w ofercie 527 lokali oraz około 1 800 lokali w banku ziemi.

"Trójmiasto to po Warszawie jeden z najbardziej perspektywicznych rynków mieszkaniowych w Polsce, a firma Euro Styl w krótkim czasie osiągnęła pozycję jednego z liderów tego rynku. Uważamy, że wejście na rynek Trójmiasta poprzez akwizycję i kontynuację działalności podmiotu będącego jednym z liderów rynku mieszkaniowego w regionie pozwoli nam na efektywne wykorzystanie bardzo dobrych perspektyw trójmiejskiego rynku. Pomimo ambitnych planów rozwoju, nie przewidujemy zmian w naszej dotychczasowej polityce dywidendowej" - skomentował prezes Jarosław Szanajca, cytowany w komunikacie.

5 stycznia br. Dom Development podał, że ma wyłączność do 30 czerwca br. na negocjacje dotyczące przejęcia części grupy Euro Styl, prowadzącej działalność deweloperską w segmencie mieszkaniowym na rynku Trójmiasta i okolic oraz wyłącznego prawa do marki i logo "Euro Styl".

Dom Development podkreślał, że celem transakcji jest "wejście na nowy rynek geograficzny poprzez akwizycję i kontynuację działalności podmiotu o ugruntowanej, znaczącej pozycji w tym regionie".

Dom Development - jeden z największym deweloperów mieszkaniowych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. W 2016 r. spółka sprzedała 2 735 lokali wobec 2 383 rok wcześniej.

(ISBnews)