"Pozyskanie tak znamienitego partnera, jakim jest Shanghai Haozheng Construction Engineering Co. Ltd. to dowód ogromnego zaufania, jakie Grupa Selena zbudowała na wymagającym chińskim rynku, ale także efekt posiadania unikatowej i pożądanej w Chinach nowoczesnej technologii. Chiny to kraj o olbrzymim potencjale oraz bardzo szybkim tempie rozwoju, stąd też jest to jeden z kluczowych rynków dla wszystkich firm, które chcą być znaczącymi graczami na arenie międzynarodowej" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Selena FM SA Krzysztof Domarecki, jednostki nadrzędnej w Grupie Selena, cytowany w komunikacie.

Celem nowej spółki joint venture House Selena będzie dystrybucja i sprzedaż na terenie Chin pian, silikonów oraz klejów montażowych pod markami Tytan, Hauser, jak również pod chińskimi markami należącymi do Grupy Selena oraz do Partnera, a także wprowadzanie na rynek chiński innowacyjnych produktów chemii budowlanej bazujących na portfolio produktowym grupy, podano również.

W grudniu ub. r. Selena Nantong Building Materials Co.Ltd - spółka zależna Selena FM - zawarła umowę ramową z firmą Shanghai Haozheng Construction Engineering Co. Ltd - chińskim podmiotem działającym na rynku pian polyurethanowych oraz innych produktów chemii budowlanej - dotyczącą strategicznej współpracy. W ramach podpisanej umowy strony utworzyły nową spółkę joint venture, w której Selena Nantong Building Materials Co Ltd obejmie 40 % udziałów, a partner firma Haozheng Construction Engineering Co. Ltd. 60 % udziałów.

Grupa Selena FM to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Główne marki to Tytan, Artelit oraz hiszpańska Quilosa. Jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii. W 2008 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)