"Przed transakcjami Erne Ventures posiadała 1 009 097 akcji QubicGames stanowiących łącznie 10,28% kapitału zakładowego i 9,52% głosów na walnym zgromadzeniu QubicGames. Po powyższej transakcji Erne Ventures nie posiada akcji QubicGames" - czytamy w komunikacie.

Zawiadamiający informuje, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy nie wyklucza bezpośredniego lub pośredniego zwiększenia swojego zaangażowania w spółce QubicGames, podano również.

QubicGames S.A. jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. i wyprodukowało już łącznie ponad 20 gier wideo. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Spółka jest notowana na NewConnect od września 2016 r.

Erne Ventures jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (venture capital), który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

(ISBnews)