Enea i Energa będą mogły zbudować Elektrownię Ostrołęka C. Urząd uznał, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji

Uczestnicy koncentracji prowadzą działalność m.in. w zakresie wytwarzania i wprowadzania do obrotu energii elektrycznej. Podstawą zgłoszenia transakcji była realizacja programu Ostrołęka C polegającego na budowie elektrowni o mocy ok. 1 000 MWe.

Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji w sektorze energetycznym oraz nie będzie miała negatywnych skutków dla konsumentów. Nowa elektrownia będzie pełniła rolę siłowni systemowej w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Reklama

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli transakcja nie zostanie dokonana w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)