Musimy współdziałać wobec cyberprzestępczości tak, jak w przypadku kryzysowej sytuacji w służbie zdrowia, dzieląc się danymi o tym, kto jest zarażony i jak ta choroba się rozprzestrzenia. Jeśli tego nie robimy, stajemy się częścią problemu.

Cyberprzestępczość wymknęła się spod kontroli. Jest wszędzie. Słyszymy o niej każdego dnia. W tym roku utracono lub skradziono ponad dwa miliardy danych. W zeszłym roku 100 milionów z nas, głównie Amerykanów, utraciło dane z ubezpieczenia zdrowotnego, w tym również ja. Niepokojące jest, że w większości przypadków kradzież danych zgłoszono po kilku miesiącach.

Oglądając wieczorne wiadomości, można pomyśleć, że jest tak na skutek szpiegostwa lub działalności państwowej. Czasami tak jest. Szpiegostwo jest akceptowaną praktyką międzynarodową. Ale w tym przypadku stanowi tylko niewielki procent tego problemu.

Forsal.pl jest partnerem tegorocznej edycji TEDxWarsaw, która odbędzie się 23 marca. Termin rejestracji na wydarzenie mija 2 marca. Więcej informacji tutaj.

Reklama