MC: Netia podłączy ponad 900 szkół w ramach OSEWarszawa, 15.03.2017 (ISBnews) - Netia podłączy ponad 900 szkół do szybkiego internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) do września przyszłego roku, podał resort cyfryzacji.

"W Ministerstwie Cyfryzacji podpisano właśnie porozumienie w tej sprawie. Netia jest drugim, po Inei, dużym operatorem, który zdecydował się na przystąpienie do porozumienia" - czytamy w komunikacie.

Obecnie w Ministerstwie Cyfryzacji trwają prace nad projektem ustawy dotyczącej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Pod koniec stycznia zakończyły się konsultacje założeń projektu ustawy o OSE, podaje resort.

Ustawa dotycząca Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej będzie regulować status sieci, status i obowiązki jej operatora oraz obowiązki przedsiębiorców telekomunikacyjnych i jednostek samorządu terytorialnego w stosunku do operatora OSE. W ustawie znajdą się też zapisy dotyczące zasobów edukacyjnych oraz kwestie związane z zapewnieniem finansowania sieci OSE. Całość kosztów funkcjonowanie OSE (wraz z dostarczaniem usług do szkół) ma być pokryta z budżetu państwa w pierwszych latach jej działania, wskazano również.

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) ma być siecią teleinformatyczną łączącą wszystkie szkoły w Polsce. Uruchomienie OSE pozwoli na wprowadzenie nowych form kształcenia i wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich uczniów w Polsce, w szczególności uczniów zamieszkujących mniejsze miejscowości i wsie poprzez: zapewnienie dostępu do szybkiego internetu; dostarczenie multimedialnych treści edukacyjnych; zapewnienie usługi bezpieczeństwa sieciowego, podsumowano w informacji.

Netia S.A. to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

(ISBnews)