Zarząd Taurona z Filipem Grzegorczykiem jako prezesem powołany na nową kadencjęWarszawa, 15.03.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza Taurona Polskiej Energii powołała zarząd V kadencji z Filipem Grzegorczykiem jako prezesem, podała spółka. Z ubiegania się o wybór do składu zarządu zrezygnował wiceprezes Piotr Zawistowski.

Rada nadzorcza Taurona odwołała ze skutkiem na koniec dnia członków zarządu spółki IV wspólnej kadencji, tj.: Filipa Grzegorczyka, Jarosława Brodę, Kamila Kamińskiego, Marka Wadowskiego i Piotra Zawistowskiego, podano w komunikacie.

Piotr Zawistowski przekazał radzie nadzorczej rezygnację z ubiegania się o wybór do składu zarządu.

"Jednocześnie spółka informuje, że rada nadzorcza w dniu 15 marca 2017 r. powołała z dniem 16 marca 2017 r. następujące osoby do składu zarządu Tauron Polska Energia S.A. V wspólnej kadencji:

1. Filipa Grzegorczyka - prezesa zarządu,

2. Jarosława Brodę - wiceprezesa zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju,

3. Kamila Kamińskiego - wiceprezesa zarządu ds. zarządzania korporacyjnego,

4. Marka Wadowskiego - wiceprezesa zarządu ds. finansów" - czytamy w komunikacie.

Kadencja wspólna zarządu trwa 3 lata.

Filip Grzegorczyk jest prezesem Taurona od 15 listopada 2016 r. Jarosław Broda i Kamil Kamiński są w składzie zarządu od grudnia 2015 r., natomiast Marek Wadowski - od stycznia 2016 r.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)