Cyfrowy Polsat zdecyduje w najbliższych tygodniach czy wypłacać dywidendęWarszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Cyfrowy Polsat w najbliższych tygodniach zdecyduje, czy wypłacać dywidendę, poinformowała członek zarządu ds. finansowych Katarzyna Ostap-Tomann.

"W ciągu najbliższych tygodni podejmiemy decyzję, czy wypłacać dywidendę. Weźmiemy pod uwagę naszą politykę dywidendową, czynniki zewnętrzne i wewnętrzne" - powiedziała Ostap-Tomann na spotkaniu z dziennikarzami.

Pod koniec ub.r. Cyfrowy Polsat podał, że zakłada wypłatę dywidendy w kwocie od 200 do 400 mln zł, jeżeli relacja długu netto do EBITDA będzie niższa niż 3,2x ale wyższa niż 2,5x, dywidendę w przedziale od 25% do 50% skonsolidowanego zysku netto Grupy, jeżeli dług netto do EBITDA będzie równy lub niższy niż 2,5x, ale wyższy niż 1,75x oraz dywidendę w przedziale od 50% do 100% skonsolidowanego zysku netto Grupy, jeżeli relacja długu netto do EBITDA będzie niższa niż 1,75x.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka.

(ISBnews)