Strony ustaliły strukturę własnościową spółki, zasady zarządzania i kontroli nad nią oraz aspekty organizacyjne jej działalności w Algierii. Prawem regulującym stosunki pomiędzy stronami w ramach zawartej umowy jest prawo szwajcarskie, podała spółka. 

"Ekspansja zagraniczna jest ważnym elementem strategii rozwoju Ursusa. Afryka to kontynent o ogromnym potencjale gospodarczym, demograficznym i jeszcze lepszych prognozach rozwoju. Co więcej, rośnie siła nabywcza obywateli tego kontynentu. Dla nas oznacza realne szanse na nowe kontrakty. Ursus zaoferował partnerom afrykańskim produkt dopasowany do potrzeb tamtejszego rynku, konkurencyjny pod względem jakości oraz ceny" - powiedział prezes Ursusa Karol Zarajczyk, cytowany w komunikacie. 

Dodał, że Algieria jest dla Ursusa bardzo ważnym krajem w kontekście możliwości dalszego rozwoju sprzedaży wyrobów do Afryki. "Zawarcie umowy potwierdza rosnące zaangażowanie Ursusa w realizację projektów, które przyczyniają się do mechanizacji rolnictwa w kolejnych krajach Afryki" - podkreślił. 

>>> Czytaj też: SGB-Bank i Ursus mają list intencyjny ws. finansowania zakupu ciągników i maszyn

Spółka Karmag Industrie działa na rynku algierskim w branży maszyn rolniczych, realizując projekty związane ze wsparciem rolnictwa. 

Polski producent maszyn rolniczych jest obecny w Afryce od 2013 r. Pierwszą umowę podpisał z etiopską firmą METEC (na dostawę 3 tysięcy ciągników). Po niej przyszły kolejne kontrakty - obecnie spółka należy do czołówki polskich eksporterów na tym kontynencie. W sumie Ursus zawarł w Afryce kontrakty na kwotę około 140 mln USD. Główne afrykańskie rynki, na których dziś działa spółka to Etiopia i Tanzania.

>>>>  Czytaj też: Polskie ciągniki jadą do Etiopii. Ursus rozpoczął realizację dostaw

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.