Gowin: powinien powstać Centralny Dworzec Kolejowy

20 marca 2017, 15:00 | Aktualizacja: 20.03.2017, 16:02
Źródło:PAP

Równolegle z inwestycją i budową Centralnego Portu Lotniczego powinien powstać Centralny Dworzec Kolejowy - uważa wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Reklama

Komentarze (26)

  • mms(2017-03-20 15:32) Zgłoś naruszenie 8611

    Domeną PRL-u było centralne planowanie.

    Odpowiedz
  • wolves(2017-03-20 15:22) Zgłoś naruszenie 7414

    Proponuję żeby tam od razu zaplanować Centralną Bibliotekę, Centralne Więzienie, Centralną Mleczarnię, Centralną Przystań Jachtową....Widać, że pan Gowin nie chce zostać w tyle za Wielkim (Centralnym?) Marzycielem Morawieckim.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ja(2017-03-20 15:49) Zgłoś naruszenie 739

    Teraz jeszcze Centralny Cmentarz, Centralny Basen, Centralny Stadion, Centralny Sklep, Centralny kościół, oraz Centralny Wychodek. Chore pomysły i ambicje ludzi z PIS nie mają granic.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tasak(2017-03-21 15:34) Zgłoś naruszenie 719

    Centralny Przystanek Autobusowy. Centralne Przejście dla Pieszych. Centralne Skrzyżowanie. Centralna Ławka w Parku. Centralna Droga Powiatowa.

    Odpowiedz
  • fredd(2017-03-20 19:12) Zgłoś naruszenie 654

    Trzeba by tam jeszcze podciągnąć ten przekop mierzei wiślanej. Kajakarze sobie podpłyną prosto pod schodki do samolotu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Oxymofonkr(2017-03-20 16:53) Zgłoś naruszenie 595

    I centralny dworzec autobusowy im. Gowina 😃

    Odpowiedz
  • yttyuu(2017-03-20 15:48) Zgłoś naruszenie 447

    haha i po co to komu ?

    Odpowiedz
  • kris(2017-03-20 20:59) Zgłoś naruszenie 322

    I jeszcze kosmodrom, koniecznie !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • M5an(2017-03-20 18:41) Zgłoś naruszenie 3011

    Ziomek, ale ty jesteś od nauki wyższej a nie infrastruktury! what de fak, dude?

    Odpowiedz
  • bun(2017-03-21 07:16) Zgłoś naruszenie 258

    Nie ważne że do tego centralnego dworca nie będą dochodzić żadne sensowne tory ważne że będzie dworzec taki jak w Łodzi, gdzie pociągi kończą bieg w czarnej d. i muszą się wycofać, a KDP pewnie nigdy nie powstanie.

    Odpowiedz
  • Kacper(2017-03-21 08:04) Zgłoś naruszenie 219

    Niestety Minister Gowin Nie ma pomysłu na Naukę wiec nie zaprząta sobie nią głowy i miesza się w co się da. Szkoda tylko, że nauka leży i kwiczy, a nasze Uniwersytety spadają w dół w rankingach jak "wodospady"

    Odpowiedz
  • heh(2017-03-20 18:56) Zgłoś naruszenie 186

    Przydałby się jeszcze Centralny Pomnik Smoleński na środku pasa startowego Centralnego Portu Lotniczego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Paweł W-wa(2017-03-20 16:02) Zgłoś naruszenie 1432

    Jeszcze "Dobrej zmianie" broni nuklearnej brakuje :-)

    Odpowiedz
  • Koń(2017-03-20 17:02) Zgłoś naruszenie 1167

    To lotnisko jak wszystkie centralne ma odpowiadac za ładunki lotnicze. A koleje mają je rozprowadzic. To lotnisko to 50 000 dobrych miejsc pracy. To wpływy z podatków na kilka mld . A jedyni co na tym straczą to niemcy . 90% ładunków lotniczych ląduje u nich i oni na tym zarabiają. Jest to 200 mld rocznie , wartosc ładunków dla polskiego przemysłu. Dla polskich sklepów i podzespoły min elektronika. Drugie tyle wylatuje do azji ............. Dla Polski to zysk dla Niemiec kłopoty.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2017-03-20 15:33) Zgłoś naruszenie 1071

    Dobra idea dla gospodarki i państwa (super korzyści)!!!

    Odpowiedz
  • Newsroom(2017-03-20 16:50) Zgłoś naruszenie 954

    To jest normalne że jak jest lotnisko, to musi być Dworzec Centralny ! Na Megalotnisko, trzeba przecież czymś ludzi dowieść ! Będzie Megalotnisko i będzie też Centralne Lotnisko i żadna siła tej inwestycji nie powstrzyma ! Bo to jest w naszym polskim interesie !

    Odpowiedz
  • Brzechwa(2017-03-21 21:12) Zgłoś naruszenie 21

    I Centralna Lokomotywa

    Odpowiedz
  • jesh(2017-03-21 16:25) Zgłoś naruszenie 10

    no cóz - minister od wszystkiego czyli czopek "ZABŁYSNOŁ" !!!! bhrawo... BHRAWO !!! Encore une fois !!!

    Odpowiedz