Od tego miesiąca sprzedawca – kasjer z trzyletnim stażem będzie zarabiał 2750 zł brutto, czyli o 150 zł więcej niż dotychczas. Dodatkowo każdy sprzedawca-kasjer może liczyć na premię miesięczną w wysokości do 330 zł brutto. Rośnie też wynagrodzenie nowo przyjmowanych pracowników. Od kwietnia każdy zatrudniany na etat kasjer dostanie 2450 zł brutto, czyli również 150 zł więcej niż obecnie. Kwota ta uwzględnia część uwarunkowaną brakiem nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, która w wyniku podwyżki wzrosła do 350 zł brutto.

Na tym jednak nie koniec. W ramach corocznego przeglądu wynagrodzeń Jeronimo Martins Dystrybucja, właściciel Biedronki, podjął także decyzję o podwyżce wynagrodzeń kadry kierowniczej w sklepach. Na razie jednak nie ujawnia, ile ona wyniesie. Ponadto, od lipca 2017 r. kierownicy sklepów oraz ich rodziny zostaną objęci prywatną opieką medyczną.

Grupa zawodowa, której nie dotknęły zmiany na lepsze, to pracownicy centrów dystrybucyjnych. Ich wynagrodzenia zostały na niezmienionym poziomie.

Aktualnie Jeronimo Martins Polska zatrudnia ok. 60 tys. osób w oparciu o umowy o pracę.

>> Czytaj też: Kasjerzy w Lidlu i Biedronce żądają podwyżek? Zastąpią ich maszyny