Comarch sfinalizował przejęcie Geopolis, dokapitalizuje spółkęWarszawa, 04.04.2017 (ISBnews) - Comarch objął 100% udziałów Geopolis i zobowiązał się do dokapitalizowania spółki, podał Comarch. Łączna wartość transakcji wynosi 8,05 mln zł.

"Zarząd Comarch S.A. informuje, że warunki określone w listach intencyjnych zostały spełnione i w dniu 3 kwietnia 2017 roku nastąpiło:

a. objęcie przez Comarch S.A.100% udziałów spółki Geopolis sp. z o.o.,

b. nabycie przez Comarch S.A. całości autorskich praw majątkowych do oprogramowania ERGO należącego do Geopolis sp. z o.o.,

c. Comarch S.A. zobowiązała się do dokapitalizowania Geopolis sp. z o.o.

Łączna wartość transakcji wynosi 8,05 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Geopolis sp. z o.o. zajmuje się wspieraniem informatyzacji w jednostkach administracji publicznej poprzez tworzenie i wdrażanie zintegrowanych rejestrów i ewidencji o charakterze przestrzennym, systemów zarządzania państwowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym oraz geoportali.

"Zakup Geopolis sp. z o.o. pozwoli Grupie Comarch na poszerzenie portfela produktów informatycznych dla sektora publicznego" - wskazano w komunikacie.

W połowie marca Comarch podał, że podpisał listy intencyjne z Geopolis oraz ze wspólnikami tej spółki, mające na celu ustalenie warunków przeprowadzenia docelowych transakcji nabycia 100% udziałów w Geopolis i całości autorskich praw majątkowych do oprogramowania ERGO, należącego do Geopolis, a także dokapitalizowania Geopolis przez Comarch.

W ub. tygodniu Comarch uzgodnił przesunięcie terminu na spełnienie warunków przewidzianych w listach intencyjnych ws. przejęcia Geopolis oraz osiągnięcia porozumienia co do pozostałych warunków transakcji z 31 marca do 3 kwietnia br.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1,11 mld zł w 2016 r.

(ISBnews)