Grupa Paged ma pozytywną perspektywę dla EBITDA w bieżącym rokuWarszawa, 04.04.2017 (ISBnews) - Grupa Paged ma pozytywną perspektywę dla wyniku EBITDA w bieżącym roku, poinformowała członek zarządu ds. finansowych Magdalena Bartoś.

"Mamy pozytywny outlook, szczególnie dla wyników segmentu sklejkowego i naszych spółek z grupy - Europa Systems i Ivopolu" – powiedziała Bartoś na spotkaniu z dziennikarzami.

Jak wymieniła, głównymi czynnikami pozytywnej perspektywy EBITDA w dotychczasowej działalności segmentu sklejkowego były poprawa efektywności, przesuwanie produkcji w kierunku produktów o wyższej marżowości (sklejka foliowana i wielkoformatowa). W nowym segmencie sklejkowym (nazywanym przez spółkę Mirror) oczekiwany jest znaczący wzrost produkcji przy poszukiwaniu surowca lepszej jakości.

Spółka z grupy - Europa Systems pozytywną perspektywę zakłada na bazie oczekiwanego wzrostu sprzedaży, dzięki aktywnym działaniom sprzedażowym, w tym szczególnie na rynkach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Plany obejmują rozbudowę własnej sieci sprzedaży na tych rynkach, a nawet wyjście do Ameryki i potencjalnie Chin.

Kolejna spółka z grupy - Ivopol celuje we wzrost skali działalności, wejście na kolejne rynki dużych miast Polski i rozszerzenie działalności o nowe usługi, czyli średnio- i długoterminowy wynajem samochodów.

W segmencie meblowym - jak wskazała Bartoś - grupa aktualnie dokonuje przeglądu opcji strategicznych. Niemniej tegoroczną perspektywę dla EBITDA tej działalności ocenia neutralnie w horyzoncie krótkoterminowym i pozytywnie w horyzoncie długoterminowym. Grupa wskazuje na koszty reorganizacji i restrukturyzacji tego segmentu w krótkim okresie, które nie zostaną od razu skompensowane przez oczekiwane finalnie pozytywne efekty tych działań na rentowność brutto.

Wśród nowych projektów grupa pozytywnie odnosi się do perspektyw spółki Forbis, która została przejęta na początku bieżącego roku. Jednocześnie zarząd podkreśla, że na bazie dotychczasowych doświadczeń oczekuje pozytywnej perspektywy na EBITDA kolejnych potencjalnych akwizycji. Niewykluczone, że taki projekt może być sfinalizowany najwcześniej w II półroczu bieżącego roku.

Docelowo pozytywny wpływ na EBITDA ma mieć również realizowany przez grupę projekt deweloperski w segmencie magazynowym na posiadanej działce.

Grupę kapitałową Paged tworzą podmiot dominujący Paged S.A. oraz grupa spółek zależnych skupionych w segmentach działalności: sklejkowym, meblowym, handlowym, nieruchomości i pozostałym. Spółka jest notowana na GPW od 1996 r.

(ISBnews)