Erne Ventures obejmie udziały w Fat Dog Games i wprowadzi ją na giełdęWarszawa, 06.04.2017 (ISBnews) - Erne Ventures podpisał list intencyjny oraz objął udziały w spółce Fat Dog Games (dawniej Dopamine sp. z o.o.), podała spółka. Planowane jest jej przekształcenie w spółkę w akcyjną oraz wprowadzenie na giełdę.

"W wyniku podpisanego z właścicielami Fat Dog Games listu intencyjnego, Erne Ventures do końca 2017 roku - w wyniku stopniowego obejmowania udziałów - zainwestuje w spółkę 1 mln zł, docelowo osiągając 50% udziałów. Ponadto emitent zadeklarował, iż w przeciągu dwóch kolejnych lat poziom inwestycji osiągnie poziom 5 mln zł. W tym czasie planowane jest przekształcenie spółki w akcyjną oraz wprowadzenie jej na giełdę" - czytamy w komunikacie.

Fat Dog Games była dotychczas producentem i wydawcą własnych gier realizowanych dla klientów zewnętrznych. W wyniku inwestycji spółka poszerzy swój profil, w którym kluczowym modelem działania będzie finansowanie niezależnych zespołów deweloperskich. W ciągu najbliższych 5 lat planuje wydać przynajmniej 90 gier, czytamy dalej.

Erne Ventures jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (venture capital), który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

(ISBnews)