Flex to firma działająca w sektorze produkcji urządzeń elektronicznych dla branży komputerowej, przemysłowej, motoryzacyjnej oraz medycznej.

W poniedziałek przedstawiciele spółki Flex Solutions Poland podpisali z prezydentem miasta umowę ws. nabycia działki o powierzchni ok. 7,5 ha. Wartość transakcji to blisko 2,95 mln zł. Nowy zakład będzie się mieścił w pilskiej podstrefie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (K-SSSE).

Jak poinformował w imieniu spółki Andrzej Połojko, w Pile powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 15 tys. m kw. Spółka nie podaje zakładanej wartości inwestycji.

Początkowo zatrudnienie w firmie znajdzie ok. 100 osób; spółka nie informuje jednak na razie o docelowej wielkości zatrudnienia. Połojko nie potwierdził natomiast podawanych wcześniej informacji o możliwości zatrudnienia w pilskim zakładzie ok. 3,5 tys. osób.

Jak dodał, plan rozwoju zakładu w Pile jest w dużej mierze uzależniony „od sytuacji biznesowej, zapotrzebowania klientów oraz portfolio produkowanych produktów”.

„Bardzo dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. To dla nas moment radosny, ale tak naprawdę ta inwestycja to największa radość dla mieszkańców. Oznacza to, że miasto nie tylko rozwija się tym, co my robimy (...), ale również zmienia się dzięki wam, przedsiębiorcom” – powiedział prezydent Piły Piotr Głowski.

Flex jest amerykańską spółką utworzoną w 1969 roku; główna siedziba firmy znajduje się w Dolinie Krzemowej w Kalifornii. W 30 krajach firma zatrudnia 200 tys. pracowników.

Flex w Polsce działa od roku 2000. Posiada park produkcyjny w Tczewie oraz centrum logistyczne w Łodzi. W Tczewie, gdzie pracuje ok. 4 tys. osób, powstają m.in. szafy bazowe do telefonii komórkowej, drukarki 3D czy maszyny samoobsługowe.

"Nasze 17-letnie doświadczenie w prowadzeniu biznesu w Polsce pokazało zarządowi korporacji, że jest to kraj, w którym chciałby rozwijać swoją działalność. Przez ten czas staliśmy się strategicznym oddziałem w Europie; jesteśmy cenieni za wyjątkowe zaangażowanie i kompetencje naszych pracowników. Stąd też decyzja o dalszej ekspansji grupy na terenie Polski” – podała spółka w oświadczeniu.

Przedstawiciele spółki wyjaśnili, że wybór lokalizacji nowego zakładu padł na Piłę ze względu na znaczenie gospodarcze miasta w regionie oraz na K-SSSE ze względu na „ogromne, 20-letnie doświadczeniem w zakresie wspierania inwestorów”.

Koncern zapowiedział dalszy rozwój parku produkcyjnego w Tczewie. (PAP)

>>> Czytaj też: Polski nie ma wśród krajów, które wprowadzają przepisy proinwestycyjne