ING Bank Śląski uruchomił Innovation ING LabWarszawa, 24.04.2017 (ISBnews) - ING Bank Śląski uruchomił Innovation ING Lab, w którym pracuje już pięć interdyscyplinarnych zespołów, podała instytucja. Nowy projekt ma być przestrzenią sprzyjającą kreatywnemu myśleniu i tworzeniu przełomowych rozwiązań, podał bank.

"Jednym z wyraźnych trendów w bankowości jest współtworzenie nowych produktów i usług z klientami. To wymaga zmiany myślenia, działania i sposobu pracy. Innovation ING Lab to przestrzeń, która została specjalnie zaprojektowana, aby się wzajemnie inspirować, rozmawiać i przede wszystkim tworzyć przełomowe rozwiązania" - powiedziała chief innovation officer w ING Banku Śląskim Małgorzata Jarczyk-Zuber, cytowana w komunikacie.

Bank podał, że obecnie w Innovation ING Lab pracuje pięć interdyscyplinarnych zespołów. Cztery z nich pracują w ramach drugiej edycji Akceleratora ING - specjalnego programu, który powstał by przyśpieszyć wdrażanie innowacyjnych produktów i usług, odpowiadających na realne potrzeby klientów. W praktyce to małe i niezależne zespoły pracowników ING Banku Śląskiego z różnych jednostek, wspierane przez coachów i zewnętrznych ekspertów np. service designerów.

ING Bank Śląski jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2004 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

(ISBnews)