Rzecznik prasowa MPK poinformowała PAP, że zarząd MPK Wrocław i organizacje związkowe doszły do porozumienia w kwestii podwyżek dla pracowników spółki i pula przeznaczona na wynagrodzenia w MPK wzrośnie w 2017 roku o łączną kwotę 5 mln zł.

Dodała, że podwyżki zostaną naliczone od 1 marca 2017 r. i obecnie w MPK trwają prace nad sposobem podziału tych środków wśród pracowników.

„Chcemy dobrze wykorzystać te podwyżki i docenić tych pracowników, którzy mają dobre wyniki. Liczy się rzetelność, otwartość na naszego klienta, fachowość. Rynek usług transportowych jest o tyle trudny, że dobrych pracowników stale brakuje. Chcemy być dobrym, konkurencyjnym na rynku pracodawcą” - powiedziała cytowana w komunikacie prezes MPK Wrocław Jolanta Szczepańska.

Podano, że zarząd spółki przewidział w tym roku podwyżki dla pracowników o łącznej puli 2,5 mln zł. Organizacje związkowe, które weszły w spór zbiorowy z pracodawcą, zażądały 9,2 mln zł. W toku mediacji strony porozumiały się co do kwoty 5 mln zł.

W MPK jest zatrudnionych ponad 2,3 tys. osób, tabor firmy to 312 autobusów i 225 tramwajów, którymi miesięcznie jest przewożonych ponad 16 mln pasażerów.(PAP)