Nest Bank ma 100 placówek partnerskich w 85 miastachWarszawa, 08.05.2017 (ISBnews) - Nest Bank buduje partnerską sieć placówek w tempie średnio 10 nowych oddziałów miesięcznie. Bank ma 100 placówek i jest już obecny w 85 polskich miastach, podała instytucja.

"Jako bank, który jest blisko klientów i ich rodzin, dynamicznie rozwijamy sieć partnerską tak, aby jak najwięcej polskich rodzin mogło korzystać z naszych usług i produktów. Współpraca z franczyzobiorcami jest kluczowym elementem dystrybucji oferty Nest Banku, dlatego stworzyliśmy dla nich takie warunki, aby nie tylko chcieli do nas dołączyć, ale rozwijali się z nami, otwierając kolejne placówki" - powiedział dyrektor departamentu sieci partnerskiej Nest Banku Jacek Biskup, cytowany w komunikacie.

Aby otworzyć oddział Nest Banku, wystarczą 3-4 tygodnie. Optymalna lokalizacja placówki to centra miejskie, miejsca przy głównym ciągu komunikacyjnym i w centrach handlowych. Inwestycja we franczyzową placówkę Nest Banku wynosi 1200-1300 zł na m2. Najbardziej wskazana wielkość lokalu to 35-40 m2, w tym wydzielona sala obsługi o powierzchni ok. 30 m2. N

Nest Bank kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych i partnerów oraz małych przedsiębiorców.

Nest Bank jest zależny od funduszu private equity AnaCap, który jest jednym z największych i najbardziej doświadczonych inwestorów private equity działających w europejskim sektorze usług finansowych. AnaCap zarządza funduszami o wartości 2,9 mld euro, pochodzącymi od renomowanych, globalnych inwestorów.

(ISBnews)