"Według szacunków zarządu dotychczasowy udział sprzedaży cyfrowej wynosi około 37% w stosunku do 63% udziału sprzedaży fizycznych nośników. Łączny nakład gry na fizycznych nośnikach wprowadzonych do dystrybucji globalnej wyniósł ponad 700 tys. egzemplarzy" - czytamy w komunikacie.

Według spółki, liczba egzemplarzy, które dotychczas trafiły do rąk graczy, znajduje się poniżej oczekiwań zarządu sprzed premiery gry.

"Spółka na bieżąco dokłada wszelkich starań, pracując nad kolejnymi ulepszeniami gry 'Sniper Ghost Warrior 3'. W najbliższych dniach oraz w kolejnych tygodniach emitent udostępni graczom tzw. patche z kolejnymi poprawkami zarówno na konsole jak i na platformę PC. W ocenie zarządu, poprawa stanu technicznego gry powinna pozytywnie wpłynąć na dalszą jej sprzedaż" - czytamy także. 

Jednocześnie spółka podała, że pracuje nad nowymi dodatkami do gry, w tym nad istotnym dodatkiem fabularnym "The Sabotage", który zostanie udostępniony graczom w ciągu najbliższych miesięcy.

"Zgodnie z zapowiedziami sprzed premiery spółka przedstawi nową strategię rozwoju na najbliższe lata do końca obecnego kwartału" - czytamy także.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).