BAP z grupy Marvipol liczy na przekroczenie planu sprzedaży aut na 2017 r.Warszawa, 09.05.2017 (ISBnews) - British Automotive Polska (BAP) - generalny importer Jaguar Land Rover wchodzący w skład Grupy Marvipol przewiduje, że przekroczy tegoroczny plan, zakładający wzrost sprzedaży samochodów Jaguar i Land Rover o co najmniej kilkanaście procent wobec rekordowych 2 081 sztuk wypracowanych w 2016 r., poinformował prezes Mariusz Książek.

"Sprzedaż samochodów Jaguar Land Rover rośnie w imponującym tempie, umacniając pozycję Marvipol jako wiodącego gracza na polskim rynku motoryzacyjnym. Tegoroczny plan sprzedaży zakłada, iż wolumen sprzedaży samochodów Jaguar i Land Rover wzrośnie o co najmniej kilkanaście procent wobec rekordowych 2081 sztuk wypracowanych w 2016 r. Już dziś możemy założyć, że plan ten zostanie przekroczony - ostatnie miesiące pokazały bowiem, że nasze ambitne cele sprzedażowe są konsekwentnie przekraczane" - powiedział Książek, cytowany w komunikacie.

Od początku roku BAP sprzedał już 834 samochody, o 33% więcej niż rok wcześniej o wartości 188,9 mln zł (33% wzrost r/r.).

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)