"IPO jest zamierzone, natomiast na tę chwilę skupiamy się na działaniach, które zaplanowaliśmy. Dopiero drugi element to wejście na giełdę. To jest dalsza przyszłość" - powiedział Rogala dziennikarzom w kuluarach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Wskazał też, że kwestia ewentualnej przyszłej wypłaty dywidendy należy do kompetencji udziałowców grupy.

Na początku kwietnia br. prezes PGNiG Termika - jednego z akcjonariuszy PGG - Wojciech Dąbrowski mówił, że PGG w ciągu najbliższych miesięcy ma rozpocząć przygotowanie do wejścia na giełdę. PGNiG Termika liczy na możliwość zwrotu poniesionych nakładów inwestycyjnych w ciągu kilku lat.

Polska Grupa Górnicza to spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach.