JLL: Powierzchnia magazynów w Polsce wzrosła do 11,7 mln m2 na koniec I kw. br.Warszawa, 11.05.2017 (ISBnews) - Po oddaniu ponad 538 tys. m2 powierzchni magazynowej, zasoby powierzchni magazynowej w Polsce osiągnęły poziom 11,7 mln m2, co plasuje Polskę na ósmej pozycji wśród rynków Unii Europejskiej, podała firma JLL. Ponadto w budowie jest 1,39 mln m2.

"Pierwszy kwartał 2017 roku zakończył się rewelacyjnym wynikiem dla rynku magazynowego. Firmy wynajęły ponad 850 tys. m2 powierzchni. To najmocniejsze otwarcie roku w historii. Główną siłą napędową polskiego rynku magazynowego jest handel, również internetowy. Sieci handlowe, uwzględniając sklepy e-commerce, przez pierwsze trzy miesiące tego roku wynajęły 234 tys. m2 powierzchni. To jedna trzecia wszystkich podpisanych umów na rynku magazynowym" - czytamy w komunikacie.

"Sektor sieci handlowych cały czas się w Polsce rozwija. Powstają nowe obiekty handlowe, które wymagają obsługi logistycznej. Tym samym, rośnie zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe ze strony sieci handlowych. Największe umowy w I kwartale podpisane zostały między innymi z Amazon i H&M" – powiedział dyrektor działu powierzchni magazynowo-przemysłowych JLL w Europie Środkowo-Wschodniej Tomasz Olszewski.

(ISBnews)