FIPP FIZAN złożył wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie H. Cegielski-PoznańWarszawa, 12.05.2017 (ISBnews) - Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (FIPP FIZAN) złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad H. Cegielski-Poznań (HCP), podał urząd.

"Przedmiotem zgłoszenia jest zamiar koncentracji polegającej na przejęciu przez Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie, kontroli – w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 2 Ustawy - nad spółką H. Cegielski-Poznań S.A. z siedzibą w Poznaniu, a za jej pośrednictwem kontroli nad jej spółkami zależnymi, tj. H. Cegielski – Energocentrum sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, Infocentrum sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz SPV-W2 sp. z o.o. w organizacji z siedzibą w Poznaniu" - czytamy w komunikacie.

Wnioskodawca działa na rynku funduszy inwestycyjnych zamkniętych i jest podmiotem zarządzanym w zakresie części portfela inwestycyjnego Funduszu przez Polski Fundusz Rozwoju – spółkę Skarbu Państwa powstałą na potrzeby programu Inwestycje Polskie.

HCP prowadzi działalność w zakresie produkcji konstrukcji stalowych na rynku europejskim, natomiast jej spółki zależne na lokalnych rynkach: dostawy energii elektrycznej (H. Cegielski – Energocentrum sp. z o.o.) oraz usług informatycznych (Infocentrum sp. z o.o.).

(ISBnews)