Feerum chce wypłacać dywidendy w przypadku pozytywnych wynikówWarszawa, 12.05.2017 (ISBnews) - Feerum zakończyło zasadniczą część swojego programu inwestycyjnego, w związku z czym - w przypadku wypracowywania pozytywnych wyników finansowych - będzie chciało dzielić się z akcjonariuszami zyskami za 2017 r. i kolejne lata, poinformował prezes Daniel Janusz.

"Nie widzę kolejnych miejsc na większe inwestycje, stąd możemy powiedzieć, że jeżeli spółka będzie uzyskiwała pozytywne wyniki, będziemy spółką dywidendową" - powiedział Janusz dziennikarzom.

Wcześniej podczas konferencji prezes poinformował, że perspektywy 2017 i 2018 r. widzi optymistycznie. W tym roku spółka liczy na wyniki zbliżone do osiągniętych w 2015 r., a w 2018 r. - na jeszcze lepsze.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r.

(ISBnews)