Akcjonariusze Enter Air zdecydowalu o wypłacie dywidendy 0,55 zł na akcjęWarszawa, 12.05.2017 (ISBnews) - Akcjonariusze Enetr Air zdecydowali o przeznaczeniu 9,65 mln zł, tj. 0,55 zł na jedną akcję na wypłatę dywidendy z zysku za 2016 r., poinformowała spółka.

"Zwyczajne walne zgromadzenie spółki niniejszym przeznacza zysk netto osiągnięty przez spółkę za rok obrotowy 2016 w kwocie 13,8 mln zł w następujący sposób: kwotę 9,65 zł, tj. 0,55 zł na jedną akcję, przeznaczyć na wypłatę dywidendy; pozostałą kwotę, tj. 4,15 mln zł przeznaczyć na kapitał zapasowy" - czytamy w uchwale.

Dzień ustalenia prawa do dywidendy został wyznaczony na 19 maja, a dzień wypłaty na 2 czerwca, podano także.

"Ubiegły rok był najlepszy w historii Enter Air. 2017 rok mamy już zakontraktowany w całości dlatego sądzimy, że będzie to również udany rok. Dobre wyniki finansowe umożliwiają nam dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami. Tegoroczna dywidenda jest ponad dwa razy wyższa od ubiegłorocznej, kiedy na jedną akcję przypadało 0,20 zł" - powiedział dyrektor generalny Grzegorz Polaniecki, cytowany w komunikacie.

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając w ponad 30 krajach. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2015 r.

(ISBnews)