BGK złożył wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie PZU FIZ Sektora NieruchomościWarszawa, 16.05.2017 (ISBnews) - Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad PZU Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Sektora Nieruchomości, podał urząd.

Wniosek wpłynął 11 maja, sprawa jest w toku.

"Zgłoszenie zamiaru koncentracji dotyczy przejęcia wyłącznej kontroli nad PZU Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Sektora Nieruchomości z siedzibą w Warszawie przez Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie na podstawie art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów" - czytamy w komunikacie.

PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Sektora Nieruchomości jest funduszem inwestującym w nieruchomości komercyjne, przede wszystkim w sektorach magazynowym i usługowo-handlowym.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest bankiem państwowym, którego podstawowym celem działalności jest wspieranie rządowych programów społeczno-gospodarczych oraz programów samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego, obejmujących w szczególności projekty realizowane z wykorzystaniem środków pochodzących z funduszy UE oraz międzynarodowych instytucji finansowych, projekty infrastrukturalne, oraz związane z rozwojem sektora małych i średnich przedsiębiorstw, w tym realizowane z wykorzystaniem środków publicznych.

(ISBnews)