PGE przygotuje program dla Elektrowni Rybnik, powiązany z planami sieci ciepł.Warszawa, 19.05.2017 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) przygotuje program rozwoju dla Elektrowni Rybnik, powiązany z planami rozwoju sieci ciepłowniczych w regionie, poinformował wiceprezes Ryszard Wasiłek.

"W ramach przystosowania Elektrowni Rybnik do unijnych wymogów, będziemy się starali modernizować Rybnik w kierunku produkcji ciepła" - powiedział Wasiłek podczas konferencji prasowej.

"W najbliższym czasie przygotujemy program związany również z sieciami ciepłowniczymi w tym regionie" - dodał.

Podkreślił, że PGE jest także udziałowcem PGG, która posiada sieci ciepłownicze w rejonie miasta.

"Chcemy zaproponować rozwiązanie również związane z sieciami ciepłowniczymi, które są w posiadaniu grupy PGG" - powiedział.

PGE bierze pod uwagę budowę nowego bloku w Rybniku. W tym kontekście brany jest pod uwagę blok kogeneracyjny.

"Wiemy o planach, które były związane z Rybnikiem, i że proces jest zaawansowany. Zapoznamy się z nimi, połączymy z planami uciepłowienia miasta Rybnik i podejmiemy właściwą decyzję" - powiedział Wasiłek.

PGE szacuje obecnie, że zapotrzebowanie na ciepło w Rybniku wynosi ok. 60 MW.

"To są nasze wstępne szacunki, w najbliższym czasie będziemy mieli opracowanie dotyczące Rybnika i okolic" - powiedział wiceprezes.

Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40%, natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)