Mercator Medical: Produkcja w zakładzie w Pikutkowie ruszy w czerwcuWarszawa, 22.05.2017 (ISBnews) - Mercator Medical planuje uruchomienie produkcji w zakładzie włókniny w Pikutkowie k/ Brześcia Kujawskiego w czerwcu br., poinformowała spółka. Wcześniej spółka planowała uruchomienie produkcji w tym zakładzie w III kw. br.

Spółka podała w prezentacji wynikowej harmonogram dotyczący zakładu w Pikutkowie. "Czerwiec 2017 - uruchomienie produkcji; wrzesień 2017 - planowany koniec certyfikacji i początek sprzedaży; IV kwartał 2017 - zwiększanie mocy produkcyjnych" - czytamy w materiale.

Budowa zakładu produkcji wyrobów z włókniny rozpoczęła się w III kw. 2016 r. Koszt inwestycji zakładany jest na poziomie 4,2 mln zł.

Wśród założeń biznesowych projektu Mercator Medical wymienił: "100% produkcji na potrzeby własnej sieci dystrybucji - uzupełnienie oferty produktów azjatyckich producentów i wyroby własne; rentowność przy założeniu wzrostu sprzedaży na poziomie ok. 20%; wzrost udziału grupy w rynku produktów z włókniny w Polsce z poniżej 5% obecnie do 20% w 2020 r.".

Spółka podała też, że do końca 2017 r. planuje uruchomienie zorganizowanej sprzedaży rękawic pod własnymi markami w wybranych krajach Europy Zachodniej, a do końca 2018 r. - uruchomienie własnej dystrybucji w jednym z krajów Europy Zachodniej.

Grupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych. Należy do niej zakład produkcyjny w Tajlandii o wydajności około 110 mln rękawic miesięcznie. Grupa działa globalnie w ponad 50 krajach. W 2013 r. spółka debiutowała na GPW.

(ISBnews)