Marvipol Development złożył prospekt w KNFWarszawa, 23.05.2017 (ISBnews) - Marvipol Development, spółka celowa, która ma przejąć segment deweloperski Marvipol, złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny, podał Marvipol.

"Proces podziału Grupy Marvipol na dwa giełdowe podmioty wkracza w finalną fazę. Marvipol Development, spółka celowa, która ma przejąć segment deweloperski Marvipol, złożyła w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny. Zarząd Marvipol ma nadzieję, iż proces podziału grupy zakończy się najpóźniej w IV kwartale 2017 r." – czytamy w komunikacie.

Plan podziału Grupy Marvipol zakłada przeniesienie części majątku Marvipol, podmiotu dominującego grupy, w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa - oddziału Marvipol prowadzącego działalność deweloperską do Marvipol Development. W zamian akcjonariusze za każdą akcję Marvipolu otrzymają jedną akcję Marvipolu Development. Po podziale Marvipol, prowadzący od tej pory wyłącznie działalność motoryzacyjną, zmieni firmę na British Automotive Holding, podano również.

"Jesteśmy na ostatniej prostej niezwykle złożonego i czasochłonnego procesu, jakim jest formalny podział Grupy Marvipol na dwa jednolite biznesowo, notowane na rynku głównym GPW podmioty. Złożenie prospektu emisyjnego otwiera finalny etap tego procesu, który, mamy nadzieję, przebiegnie już bardzo sprawnie. Chcielibyśmy, by debiut Marvipol Development nastąpił jeszcze w tym roku" - powiedział prezes Marvipolu Mariusz Książek, cytowany w komunikacie.

Zwrócił uwagę, że od 31 sierpnia 2016 r., kiedy to opublikowano planu podziału Marvipol, kapitalizacja spółki wzrosła o 80%, przekraczając 550 mln zł.

"Wzrost zainteresowania inwestorów Marvipol stanowi najlepsze potwierdzenie słuszności naszych działań, tak w obszarze rozwoju biznesu, jak i komunikacji z rynkiem kapitałowym. Minione miesiące stały pod znakiem dynamicznego rozwoju całej grupy. Wierzymy, że podział Marvipol stanie się impulsem dla dalszego wzrostu rynkowej wartości obu biznesów, dostarczając akcjonariuszom inwestycyjnej satysfakcji z uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu" - dodał Książek.

Marvipol to jeden z czołowych warszawskich deweloperów, a także generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę marek samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. Ma na swoim koncie 21 zrealizowanych inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych z 300 tys. m2 PUM/PUU. Obecnie Grupa Marvipol komercjalizuje 8 inwestycji mieszkaniowych oraz jest zaangażowana w budowę i komercjalizację 6 projektów magazynowo-logistycznych.

(ISBnews)