RN Erbudu powołała Agnieszkę Głowacką do zarządu od 1 VIWarszawa, 23.05.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza Erbudu z dniem 1 czerwca br. powołała Agnieszkę Głowacką na nowego członka zarządu odpowiedzialnego za politykę finansową grupy, podała spółka.

"Erbud od początku budował swoją silną pozycję rynkową na fundamencie najwyższej jakości – zarówno w obszarze obsługi kontraktów i ich wykonania jak i zarządzania szybko rosnącą organizacją. Jednomyślna decyzja rady nadzorczej, aby powołać panią Agnieszkę Głowacką na nowego członka zarządu niewątpliwie przyniesie ze sobą wiele korzyści. Wiedza i doświadczenie które posiada, jeszcze bardziej wzmocnią nasze kompetencje zarządcze w obszarze finansów" - powiedział prezes Dariusz Grzeszczak, cytowany w komunikacie.

Agnieszka Głowacka ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na wydziale ekonomii i zarządzania specjalność finanse. Od 1998 roku związana z firmą Erbud. W spółce zajmuje się kreowaniem polityki finansowej oraz nawiązaniem współpracy z instytucjami finansowymi. Bierze aktywny udział w przeprowadzaniu akwizycji kolejnych spółek grupy. Jest także odpowiedzialna za politykę kontrolingową w grupie kapitałowej, podano także.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2016 r. miała 1,79 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)