Powodem zatrzymania popularnego muzyka disco-polo są podejrzenia o wyłudzenia podatku VAT z fikcyjnych faktur. Robert K. jest założycielem popularnego zespołu Classic, organizatorem Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie i prezenterem telewizyjnym.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało na swojej stronie internetowej, że funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali dziś kolejne 3 osoby zamieszane w obrót fikcyjnymi fakturami VAT, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie pieniędzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu działalności tej grupy sięgają wielu milionów złotych.

"Agenci CBA zatrzymali dziś kolejne trzy osoby podejrzane m.in. o obrót fikcyjnymi fakturami VAT oraz o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych oraz przestępstwa prania pieniędzy. Szacowana wartość uszczuplonego podatku z działalności tylko tych trzech osób wynosi około 3 mln złotych, a całej grupy kilkanaście milionów. Zatrzymani reprezentują firmy biorące udział w przestępczym procederze. Zatrzymania miały miejsce w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

>>> Czytaj też: Tak wygląda kultura kwitnąca w cieniu wielkich miast

W tej chwili trwają przeszukiwania mieszkań zatrzymanych. Funkcjonariusze zabezpieczają dokumentację związaną z prowadzoną działalnością.

Sprawę prowadzi Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi pod nadzorem w Prokuratury Okręgowej w Warszawie. CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

>>> Czytaj też: Wyłudzenia VAT to unijna zmora. Jak na tle Wspólnoty wygląda Polska?