"Zarząd Bloober Team S.A. przekazuje do publicznej wiadomości, że dnia 23 maja 2017 r. doszło do zawarcia listu intencyjnego pomiędzy spółką a Qubic Games S.A. w przedmiocie wydania przez Qubic Games S.A. gry 'Brawl' na platformę Nintendo Switch" - czytamy w komunikacie Bloober Team.

Qubic Games podało w odrębnym komunikacie, że umowa określająca szczegóły przystosowania i wydania gry na nową konsolę Nintendo będzie podpisana w najbliższym czasie.

"W zamian za udzielenie licencji na wydanie gry Bloober Team S.A. otrzyma od emitenta procent z przychodów ze sprzedaży gry" - napisało Qubic Games.

Qubic Games podkreśliło, że ma 10-letnie doświadczenie w tworzeniu i wydawaniu gier na platformy Nintendo, a "Brawl" jest czwartą grą, po "Robonauts", "Monster Mixer" i "Audio Hero", planowaną do wydania w roku 2017 na konsolę Nintendo Switch w Ameryce Północnej, Europie i Japonii.

"Sprzedaż nowej konsoli Nintendo przerosła oczekiwania producenta. W pierwszym miesiącu sprzedaży (marzec 2017) nabywców znalazło 2,74 mln urządzeń, a nowe szacunki Nintendo mówią o prawie 13 mln urządzeń do końca marca 2018 roku" - czytamy dalej w komunikacie Qubic Games.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

QubicGames S.A. jest studiem deweloperskim, które zostało założone w 2004 r. i wyprodukowało już łącznie ponad 20 gier wideo. Do 2012 r. spółka realizowała głównie gry na konsole Nintendo, a od 2014 r. zajmuje się także produkcjami na platformy iOS/Android, Sony PS4 i PS Vita, a także komputery PC/Mac. Spółka jest notowana na NewConnect od września 2016 r.

(ISBnews)