"Technicznie jesteśmy niemal gotowi do uruchomienia aplikacji mobilnej i internetowej Envelo Banku. Jeszcze trwają ostatnie testy, jeszcze doskonalimy jakość aplikacji" - powiedział Zawadzki.

"Wierzę, że będzie to całkiem atrakcyjna aplikacja mobilna. Co do terminu uruchomienia, to technicznie powinniśmy być gotowi na początku lipca. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że robienie w wakacje jakichś większych wydarzeń związanych z promocją i wchodzeniem na rynek ma ograniczony sens" - dodał.

Enevelo Bank ma być nową bankowością cyfrową Banku Pocztowego.

W środę Bank Pocztowy wspólnie z Pocztą Polską, działając na rzecz obrotu bezgotówkowego w Polsce, poinformowały o wydaniu pierwszej wspólnej karty płatniczej do konta.

Reklama

"Wspólne działania Poczty Polskiej i Banku Pocztowego wpisują się w Porozumienie o Strategicznej Współpracy w Obszarze Cyfryzacji Państwa podpisane przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa i Grupę Poczty Polskiej. Jesteśmy do tego przygotowani i w coraz szerszym zakresie możemy świadczyć klientom usługi nowoczesne i wygodne. Takie są też transakcje kartą na poczcie, których liczba przekroczyła już trzy mln. Widzimy tu wielki potencjał, który chcemy rozwijać – powiedział w środę Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

Zależy nam, aby Bank Pocztowy kojarzył się klientom z szeroką dostępnością świadczonych usług, dobrą jakością i przystępną ceną. Dzięki największej w kraju sieci placówek Poczty Polskiej klienci Banku Pocztowego mogą najbliżej swojego miejsca zamieszkania zrealizować potrzeby finansowe. Nawet w najmniejszych miasteczkach i wsiach, skąd do banku lub bankomatu jest daleko" - dodał Sławomir Zawadzki, prezes Banku Pocztowego.

"Dodatkowo – z nową kartą Banku Pocztowego i Poczty Polskiej mogą uzyskać 5 proc. zwrot za transakcje dokonywane z jej użyciem. Razem mamy szansę odegrać istotną rolę w promocji wygodnych form płatności bezgotówkowych w Polsce" - dodał.

Według szacunków Banku Światowego i OECD koszt obsługi gotówki w gospodarce to około 1 proc. PKB, czyli aż 17 mld zł rocznie. Wydanie wspólnej karty Banku Pocztowego i Poczty Polskiej ma na celu promowanie obrotu bezgotówkowego.

Liczba transakcji bezgotówkowych w Polsce w ostatnim czasie rośnie rocznie o ok. 15 proc. Jeszcze szybciej, bo o blisko 25 proc. rocznie, przybywa transakcji dokonywanych z użyciem kart - wynika z danych Narodowego Banku Polskiego. Mimo to obrót bezgotówkowy stanowi 20 proc. transakcji płatniczych dokonywanych w Polsce.(PAP)