Aplisens zarejestrował spółkę w KazachstanieWarszawa, 24.05.2017 (ISBnews) - Aplisens zarejestrował w Kazachstanie spółkę Aplisens Middle Asia z siedzibą w Ałmatach, poinformowała spółka.

"Kapitał zakładowy Aplisens Middle Asia wynosi 20 mln KZE, co odpowiada kwocie 241,54 tys. zł według średniego kursu NBP. W nowo powołanej spółce Aplisens objął 50% udziałów, pozostałe 50% udziałów objęte zostało przez spółkę zależną od Aplisens - SOOO Aplisens, z siedzibą na Białorusi" - czytamy w komunikacie.

Celem utworzenia spółki Aplisens Middle Asia jest zwiększenie sprzedaży produktów marki Aplisens na rynku Kazachstanu. W pierwszym okresie działalności spółka będzie się zajmowała sprzedażą produktów Grupy Aplisens. W kolejnych latach, podobnie jak inne spółki grupy na rynku Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), jej kompetencje zostaną rozszerzone o usługi serwisowe, podano także.

"Aplisens traktuje nowo utworzoną spółkę jako inwestycję długoterminową" - czytamy w komunikacie.

Sprzedaż grupy na rynkach zagranicznych w I kwartale 2017 roku stanowiła 68% sprzedaży grupy, a udział rynków WNP wynosił 35% sprzedaży ogółem, podsumowano.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

(ISBnews)