DM BOŚ obniżył rekomendację Cyfrowego Polsatu do 'sprzedaj', wycena 25,5 złWarszawa, 25.05.2017 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ obniżyli rekomendację Cyfrowego Polsatu do „sprzedaj" z „trzymaj" z wyceną na poziomie 25,5 zł za akcję, wynika z raportu datowanego na 17 maja.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 27,08 zł, w środę na zamknięciu sesji kurs wynosił 27,22 zł.

„W wyniku ostatnich wzrostów kurs akcji Cyfrowego Polsatu przekroczył górną granicę zalecanego przez nas 'pasma handlu' (akumulowanie akcji przy kursie zbliżonym do 22 zł za akcję, a dystrybuowanie ich, kiedy kurs przekroczy 25 zł za akcję) i oceniamy walory spółki jako raczej drogie: prognozowany wskaźnik EV/EBITDA na 2017 rok wynosi ok. 7,4x w porównaniu z ok. 6,6x dla zagregowanej ważonej mediany porównywalnych spółek.

„Oczekujemy w następnych 2 kwartałach (II i III) – po zaskakująco mocnych wynikach finansowych za I kw. br. (które wywołały mocną pozytywną reakcję rynku) – tendencji spadkowej EBITDA w ujęciu rok-do-roku (choćby z uwagi na brak ubiegłorocznych zysków związanych z Euro 2016)" – czytamy dalej.

(ISBnews)