CD Projekt: Gwint już istotny dla GOG, na zarabianie będzie 'odpowiedni moment'Warszawa, 25.05.2017 (ISBnews) - Efekt gry "Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana" w przychodach GOG.com z grupy CD Projekt jest już zauważalny, ale na zarabianie na tej grze jeszcze nadejdzie "odpowiedni moment", poinformował członek zarządu ds. finansowych CD Projekt Piotr Nielubowicz.

"Efekt 'Gwinta' jest zauważalny na przychodach GOG. Jest też istotny produkt w katalogu. Za wzrost kosztów GOG w I kw. również w dużej mierze odpowiada 'Gwint', co było związane z pracami nad tą grą w ramach konsorcjum z CD Projekt Red" - powiedział Nielubowicz podczas telekonferencji.

Wczoraj spółka udostępniła publiczną betę "Gwinta". W I kwartału gra ta miała status zamkniętej bety.

"W I kw. widać wpływy z Gwinta, ale miał on ujemny wpływ wynik GOG. Uważamy to za sytuację normalną. To był etap testów, budowy gry i jej marki. Na zarabianie będzie jeszcze odpowiedni moment" - dodał członek zarządu ds. finansowych.

Prezes CD Projekt Adam Kiciński wskazał, że uruchomienie publicznej bety Gwinta spółka uważa za sukces w ujęciu technicznym.

"Poza najwyżej drobnymi błędami gra działa globalnie i sądzimy, że jest to jeden z najbardziej udanych technicznych startów online. Jesteśmy zadowoleni z konsorcjum z GOG" - powiedział Kiciński.

Wskazał, że wśród kolejnych działań w ramach projektu "Gwinta" będzie "rozkręcanie" akcji promocyjnej, skalowanie gry w odniesieniu do poziomu przychodów i bieżących parametrów, prace nad rynkiem chińskim (została założona spółka zależna w Szanghaju, która będzie pracować nad promocją gry na tym rynku), nowe wersje językowe, nowe kampanie i nacisk na e-sportowy charakter gry, czyli organizowanie turniejów.

Według słów prezesa CD Projekt, "wewnętrznie" grupa jest zadowolona z zainteresowania i liczby graczy aktywnych na początku otwartej bety "Gwinta".

W odpowiedzi na pytanie o prace nad mobilną wersją "Gwinta", Kiciński wskazał, że CD Projekt nie potwierdzał takich prac, dlatego zarząd nie może mówić, czy prace się zaczęły.

W kwestii niedawnych informacji o planach platformy Netflix, dotyczących nakręcenia serialu o Wiedźminie, prezes CD Projekt wskazał, że grupa nie ma na ten projekt wpływu, ale cieszy się z inicjatywy.

"Kolejne medium promocji marki 'The Witcher' będzie działało korzystnie" - stwierdził Kiciński.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria Wiedźmin, obecnie trwają prace nad Cyberpunk 2077.

(ISBnews)