Trakcja ma umowę na roboty za 165 mln zł netto na linii kolej. 405 na PomorzuWarszawa, 26.05.2017 (ISBnews) - Trakcja PRKiI podpisała umowę, o wartości 165 mln zł netto, z PKP PLK na roboty w ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 405 na Pomorzu oraz na wykonanie zabudowy urządzeń srk na tej linii, podała spółka.

Trakcja podpisała umowę "na zaprojektowanie i wykonanie robót w formule 'projektuj i buduj' dla: Zadanie A: opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja robót budowlanych w ramach projektu pn. 'Rewitalizacja linii Kolejowej nr 405 odcinek granica województwa - Słupsk-Ustka', Zadanie B: zaprojektowanie i wykonanie zabudowy urządzeń srk od stacji Szczecinek km 71,480 do km 104,515 (granica województw zachodniopomorskiego i pomorskiego) w ramach projektu pn.: Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej'", podano w komunikacie.

Wartość netto umowy wynosi 165 mln zł. Prace mają być zrealizowane w ciągu 31 miesięcy od daty rozpoczęcia robót, podano także.

Trakcja PRKiI jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego w Polsce. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,38 mld zł w 2016 r.

(ISBnews)